Вітаємо Вас на нашому блозі! 24 лютого 2022 р. Верховна Рада ввела в Україні воєнний стан. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляє, що у зв’язку з цим всі заклади освіти здійснюють навчання в дистанційній формі.

четвер, 2 березня 2023 р.

«ЧВК Редан»: що це за рух, звідки походить і його небезпека

У батьківських вайбер-чатиках активно поширюють попередження про те, що в Україну проникає агресивний російський рух «ЧВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок.  

«Редан» — це субкультурний рух, що зародився в росії. Назва походить від «Геней Рьодан» («Примарна трупа» в перекладі з японської), злочинної групи з аніме Hunter × Hunter.

У росії підлітки, які ідентифікують себе частиною руху, носять одяг із зображеннями павуків — одним із символів «Геней Рьодан» в аніме. Рух виник у росії раптово: до лютого 2023 року згадок про нього та про масові бійки у ЗМІ або телеграм-каналах не було. Популярність «Геней Рьодан» зазвичай обмежувалась коментарями на кшталт: «вони круті, хочу до них вступити» на сайтах, присвячених аніме, або ж косплеєм в Тік-тоці. У лютому росією прокотилися повідомлення про масові бійки в торговельних центрах, в яких брали участь підлітки, що називали себе частиною «ЧВК Редан». У русі немає формальних лідерів і керівництва — тож офіційної причини, навіщо битися, не існує. За популярною серед членів руху версією, бійки почались через те, що когось із любителів аніме побили та силоміць обрізали волосся. У відповідь представники руху почали бити «офніків». Раніше «офніками» називали навколофутбольних фанатів, та «реданці» стверджують, що не воюють проти ультрас. Вони декларують, що відстоюють своє право виглядати так, як хочуть, і захищають свободу самовираження. В Україну мода на «Редан», ймовірно, потрапила через Тік-ток і канали в Телеграмі. Цікава особливість: в українському сегменті соцмереж велика кількість пабліків і відео, що виступають проти «ЧВК Редан», і майже немає «за». «Підлітковий вік вважається найнижчим за соціальним статусом. При цьому підлітку дуже важливо знайти власне місце в соціумі, мати приналежність до певної соціальної групи. Найпростіше — доєднатися до подібного угруповання. Там діють конкретні правила, принципи, все зрозуміло та чітко. Підліток отримує своє місце та завдання. Такі групи є привабливими для підлітка в момент, коли він шукає свою роль у житті та нагоду бути важливим. 

«Батькам треба розуміти: по-перше, які цінності вони транслюють під час розмов, обговорень, коментарів удома. Багато інформації підліток отримує саме з батьківської сім'ї та робить конкретні висновки: хто поганий, із ким треба воювати, а з ким дружити. Якщо ж батьки не контактують із дитиною, не мають сталої системи цінностей, не дають підлітку відчуття родинного зв'язку, — він починає шукати “сім'ю” в подібному угрупованні. Дуже часто в таких організаціях опиняються підлітки з так званих неблагополучних сімей, де немає родинного тепла, взаємодії та взаємопідтримки. Найголовніше правило для батьків — бути в контакті з дитиною, цікавитися її життям, обов'язково зберігаючи її кордони, цікавитися колом спілкування. Будь-які спроби покарання або контролю зазвичай є беззмістовними та неефективними. Це призводить виключно до остаточної втрати довіри та підліткового бунту в результаті».



Немає коментарів:

Дописати коментар