Вітаємо Вас на нашому блозі! 24 лютого 2022 р. Верховна Рада ввела в Україні воєнний стан. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляє, що у зв’язку з цим всі заклади освіти здійснюють навчання в дистанційній формі.

середа, 22 березня 2023 р.

22 березня Всесвітній день водних ресурсів

Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча чи холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячої потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а ось холодній остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в лід швидше перетворюється саме гаряча вода.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води. Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні. Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
- Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
- Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
- Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор. 
22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.
Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби - на 75%, медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори - на 90% , огірки - на 95%, кавуни - на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.
Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.
Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є всього дві склянки.

понеділок, 20 березня 2023 р.

"Чисті Роси" 2023

17 березня у дистанційному форматі пройшов I (заочний) етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», виставки-конкурсу образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та фотомистецтва. Наші учні представили такі номінації: театральне мистецтво, літературна творчість, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво. 

Будемо сподіватися, що  журі високо оцінить виступи та роботи наших талановитих учасників.

Рудзивицька Анна "Водоспад у місячному сяйві", 7 клас
                             
   
Унтіла Вікторія "Рідна мати", 9 клас

Маланчук Олександр "Мальви", 6 клас

Маляр Євангеліна "Віра в майбутнє", 4 клас

Маляр Єлізавета "Незламні", 7 клас

Мурзак Наталя "Рідний край", 9 клас


Новотний Володимир "Кам'янець-Подільська фортеця", 9 клас

Новотний Володимир "Карпати", 9 клас

Барвіцька Алла "Човник", 4 клас

Гордійчук Анатолій "Слава ЗСУ", 4 клас

Кішенко Ярослав "Балеринка"


Виступ учасників у номінаціях: театральне мистецтво та літературна творчість за посиланням: https://www.youtube.com/@gymnaziyamariyanivska/featured



Всесвітній день Землі

 

 У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі.

     Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку. У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.

     Мета свята - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного.  Це свято є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

     Свято День Землі - це символ єдності, усвідомлення, що тільки об'єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті. Тільки спільними зусиллями можна вирішувати глобальні екологічні і соціальні проблеми на Землі.   

Закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!


Вебквест "Збережемо Землю разом"

https://vseosvita.ua/webquest/start?id=15165&id_user=327125&hash=d938f6ad

вівторок, 14 березня 2023 р.

День українського добровольця

 

14 березня в День добровольців ми вшановуємо хоробрих чоловіків і жінок, які стали на захист України. 

День українського добровольця — нове, але дуже важливе свято, яке було створене на честь всіх тих, хто 14 березня 2014 року встав на захист України. Цей день було встановлено для того, щоб пам'ятати, через що довелося вже пройти нашій країні і через що вона проходить прямо зараз. А ще дата нагадує про героїзм захисників та захисниць незалежності рідної Батьківщини. 

Хочемо побажати всім захисникам України, не залежно від того в якому статусі і як ви її захищаєте — ПЕРЕМОГИ! Перемоги над ворогами та віри у світле майбутнє!

четвер, 9 березня 2023 р.

День народження Тараса Шевченка

    Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. 
    З біографією українського Кобзаря діти починають знайомитися з першого року шкільного життя, а вірші великого поета починають вивчати ще в дитячих садочках. Його творчість, його незламний дух, що проглядається в кожному рядку пронизаної стражданням та прагненням до свободи поезії, з самого дитинства зрощує в кожному українці справжнього громадянина та патріота своєї країни.

Вебквест Тарас Шевченко

https://vseosvita.ua/webquest/start?id=14756&id_user=327125&hash=633748d1



четвер, 2 березня 2023 р.

Як діяти якщо тобі пропонують зробити щось погане

Що робити якщо тобі пропонують щось погане:

1. Якщо ти відчуваєш, що пропозиція з якою до тебе/групи звернулись є неправильною, то найкращим варіантом є просто сказати “ні”. Адже ти маєш право відмовитись від того, що не відповідає твоїм переконанням або може зашкодити іншій людині.

2. Оціни наслідки своєї згоди. Обдумай, які наслідки можуть бути від того, що ти погодишся на певну пропозицію. Чим це може загрожувати особисто тобі і іншим.

3. Поговори з кимось. Якщо ти відчуваєш, що не можеш самостійно розібратись з ситуацією, то обов’язково поговори з людиною, якій ти довіряєш. Це можуть бути: батьки, вчителі, психолог або інша близька тобі людина.

4. Пам’ятай, що ніхто не може змусити тебе робити щось, що не є правильним. 

5. Якщо подібні пропозиції надходять до тебе через соціальні мережі, або чат-групи в Telegram, то пам’ятай про власну конфіденційність і безпеку.

6. Одразу вийди з групи і більше не звертайся до неї. 

7. Збережи докази. Якщо ти отримуєш повідомлення від людей, які примушують робити щось погане, збережи докази цих повідомлень (скріншоти, текстові повідомлення тощо).

8. Повідом службу підтримки Telegram. Якщо група порушує правила Telegram або містить контент, який може завдати шкоди, повідом про це службу підтримки Telegram. Вони можуть прийняти заходи щодо закриття групи та виключення користувачів.

«ЧВК Редан»: що це за рух, звідки походить і його небезпека

У батьківських вайбер-чатиках активно поширюють попередження про те, що в Україну проникає агресивний російський рух «ЧВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок.  

«Редан» — це субкультурний рух, що зародився в росії. Назва походить від «Геней Рьодан» («Примарна трупа» в перекладі з японської), злочинної групи з аніме Hunter × Hunter.

У росії підлітки, які ідентифікують себе частиною руху, носять одяг із зображеннями павуків — одним із символів «Геней Рьодан» в аніме. Рух виник у росії раптово: до лютого 2023 року згадок про нього та про масові бійки у ЗМІ або телеграм-каналах не було. Популярність «Геней Рьодан» зазвичай обмежувалась коментарями на кшталт: «вони круті, хочу до них вступити» на сайтах, присвячених аніме, або ж косплеєм в Тік-тоці. У лютому росією прокотилися повідомлення про масові бійки в торговельних центрах, в яких брали участь підлітки, що називали себе частиною «ЧВК Редан». У русі немає формальних лідерів і керівництва — тож офіційної причини, навіщо битися, не існує. За популярною серед членів руху версією, бійки почались через те, що когось із любителів аніме побили та силоміць обрізали волосся. У відповідь представники руху почали бити «офніків». Раніше «офніками» називали навколофутбольних фанатів, та «реданці» стверджують, що не воюють проти ультрас. Вони декларують, що відстоюють своє право виглядати так, як хочуть, і захищають свободу самовираження. В Україну мода на «Редан», ймовірно, потрапила через Тік-ток і канали в Телеграмі. Цікава особливість: в українському сегменті соцмереж велика кількість пабліків і відео, що виступають проти «ЧВК Редан», і майже немає «за». «Підлітковий вік вважається найнижчим за соціальним статусом. При цьому підлітку дуже важливо знайти власне місце в соціумі, мати приналежність до певної соціальної групи. Найпростіше — доєднатися до подібного угруповання. Там діють конкретні правила, принципи, все зрозуміло та чітко. Підліток отримує своє місце та завдання. Такі групи є привабливими для підлітка в момент, коли він шукає свою роль у житті та нагоду бути важливим. 

«Батькам треба розуміти: по-перше, які цінності вони транслюють під час розмов, обговорень, коментарів удома. Багато інформації підліток отримує саме з батьківської сім'ї та робить конкретні висновки: хто поганий, із ким треба воювати, а з ким дружити. Якщо ж батьки не контактують із дитиною, не мають сталої системи цінностей, не дають підлітку відчуття родинного зв'язку, — він починає шукати “сім'ю” в подібному угрупованні. Дуже часто в таких організаціях опиняються підлітки з так званих неблагополучних сімей, де немає родинного тепла, взаємодії та взаємопідтримки. Найголовніше правило для батьків — бути в контакті з дитиною, цікавитися її життям, обов'язково зберігаючи її кордони, цікавитися колом спілкування. Будь-які спроби покарання або контролю зазвичай є беззмістовними та неефективними. Це призводить виключно до остаточної втрати довіри та підліткового бунту в результаті».