четвер, 21 квітня 2022 р.
Великодній вісник
Зі сторінок журналу учні 6 класу довідалися про історію походження як самого свята, так і його назви: чому Великдень по-різному святкуємо щороку, чому освячуємо паски, про звичаї, традиції, в які український народ вклав усю глибину своєї віри. А також навчилися робити Пасхального кролика із паперових серветок.
четвер, 14 квітня 2022 р.
Виготовлення янгола-охоронця – ляльки-оберега
З давніх-давен люди вірять, що є такі добрі істоти янголи. Якщо зробити своїми руками іграшкового янгола та подарувати кому-небудь з рідних або друзів, вони зрозуміють, що дарується не просто іграшку, а душевне тепло й відчуття свята.
Слово «янгол» перекладається з грецької як «вісник». Янголи – це духи, створені Господом для особливих функцій й доручень. Все, що пов’язано з янголами, оповите добром та має позитивне забарвлення – вони непричетні до злу і живуть, виконуючи волю Божу.
Головна їхня місія – це добро. Вони прислухуються до ваших бажань і знають, чого ви хочете. Вони відчувають, коли прийшов час виконання ваших бажань, а коли – ще рано.
Оберіг-браслет у патріотичних кольорах
Кожен, в кого б’ється серце українського патріота, схвильовано стежить за подіями в Україні. Всі ми переживаємо зараз нелегкі часи, майбутнє держави та наших близьких у небезпеці. На жаль, війна не закінчилась – бійці продовжують воювати. Вони потребують безліч необхідних речей – від шкарпеток до приладів нічного бачення. Але найбільше їм потрібна наша любов, підтримка, розуміння .
Наші гуртківці виготовляли своїми руками обереги – браслети. Адже ще у давнину наші пращури-козаки вірили, що обереги здатні оберігати воїнів на війні.
середа, 13 квітня 2022 р.
12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики
Виховна година у 6 класі до Дня космонавтики, метою якої було розвивати творчі здібності, мислення, знання про космос та фізичні основи польоту; прививати цікавість до пізнання космічних просторів.
вівторок, 12 квітня 2022 р.
12 квітня Всесвітній день авіації та космонавтики
четвер, 7 квітня 2022 р.
7 квітня Всесвітній день здоров'я
7 найважливіших правил здорового способу життя:
Здоровий спосіб життя: правило № 1
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, кОли, чіпсів та інше.
Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.
Здоровий спосіб життя: правило № 2
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом.
Піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Здоровий спосіб життя: правило № 3
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркотики. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти (для дорослої людини, але ніяк не для дитини чи підлітка!), то куріння і наркотики скасовуються повністю.
Здоровий спосіб життя: правило № 4
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що ви виспалися.
Здоровий спосіб життя: правило № 5
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах.
Здоровий спосіб життя: правило № 6
Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожна вправа підтягує Ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Здоровий спосіб життя: правило № 7
Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, всі в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра.
Отже, старайтесь дотримуватись наступних принципів:
— живіть в злагоді з собою;
— вчіться радіти життю;
— менше хвилюйтеся, а більше посміхайтеся;
— вчіться долати стрес, пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій.
Знаючи, що таке здоров'я, які чинники впливають на його складові, що таке здоровий спосіб життя, спробуйте вибрати життєвий шлях, що веде до здоров'я.
Важливо пам’ятати: найбільше щастя в житті - здоров'я! Не випадково, вітаючи один одного з днем народження або з приводу іншого свята чи події, ми бажаємо здоров'я і щастя. Дійсно, ці два поняття нерозривно взаємопов'язані. Безперечно, без здоров'я не може бути щастя.
середа, 6 квітня 2022 р.
#перемагаєморазом
вівторок, 5 квітня 2022 р.
Тілесні ранкові ігри для дітей
Враховуючи той факт, що одним із наслідків стресового навантаження є певний психологічний регрес, тобто «скатування» до молодшого віку, ефективним засобом допомоги може виступити гра. Варто пригадати найпростіші ігри, в які вам та вашим дітям подобалось грати раніше. Гра створює безпечний та терапевтичний простір для всіх її учасників.
По-перше, гра – це провідна діяльність для дошкільнят, охоча розвага для дітей шкільного віку, і навіть дорослі залюбки долучаються до цього процесу. По-друге, гра завжди побудована на соціальній взаємодії, яку сьогодні вчені розглядають на рівні інстинктів «бий», «біжи», «завмри». Оскільки людина – істота соціальна, і при будь якому сигналі про загрозу, вона починає орієнтуватися на дії оточуючих, шукаючи підтвердження або спростування свого розуміння ситуації. Саме тому, гра сприяє відновленню, укріпленню таких важливих соціальних зв’язків. По-третє, гра передбачає певну рухову активність. А як ми знаємо, рух або фізична активність це найбільш природній спосіб відреагування викиду стресових гормонів в організмі, тобто подолання гострих стресових станів. По-четверте, гра активізує уяву, яка являє собою вищій психічний процес створення нових образів на основі попереднього досвіду. Тобто уява через активізацію роботи неокортекса сприяє екологічному подоланню стресу.
Отже, грайте зі своїми дітьми, і пам’ятайте: ця ситуація – не назавжди. Вона мине.
Тримаймося.
Міні-подорож "Стежинами здоров'я" з учнями 6 класу до Всесвітнього дня здоров'я
7 квітня - Всесвітній день здоров'я.
Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
понеділок, 4 квітня 2022 р.
пʼятниця, 1 квітня 2022 р.
Фізична культура у 1 класі
З учнями 1 класу завершили тему " Футбол", протягом якої діти дізналися про історію футболу, правила гри, кількість гравців, спеціальну форму, про видатних футболістів України. Виконували вправи з м'ячем та загальнорозвиваючі вправи. Танцювали під руханки Всеукраїнської школи онлайн з відомими футболістами України. Взяли участь у вікторині "Знавців футболу".