26 березня МКІП спільно з Українським інститутом книги презентували Стратегію розвитку читання на 2021 – 2025 роки “Читання як життєва стратегія”.
“Стратегія промоції читання — це інвестиція держави у розвиток України як успішної країни, яка передбачає зміни цілого кластеру сфери читання — це і збільшення попиту на українську книгу, і рівня читання, і підвищення статусу читання в Україні для здобуття необхідних навичок та успіху. Стратегія має на меті створення екосистеми навколо читання, вигідних умов для видавництв, книгарень та усіх представників сфери. Вона відштовхується від потреб читачів, які повинні мати доступ до широкого асортименту легальної української літератури: електронної та паперової”, - наголосив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Розрахунки результатів впровадження Стратегії:
кількість регулярних читачів серед дорослих (46%) зростає до 51%;
збільшиться загальна кількість читачів віком 18-24 роки на 5%;
частка респондентів, що обирають українську мову для читання книг, збільшується з 32 до 40%;
кількість дітей, які ніколи не читають книжки (18%) зменшується до 15%;
збільшується частка щоденних читачів серед старших підлітків (14–17 років) з 21% до 25%;
в Україні щороку видається 1 ринкова книжка на душу населення;
збільшується середній наклад кожної назви загальнодоступної ринкової книги з 700 до 3500 примірників;
в Україні з’являється 150–170 книгарень і точок продажу на рік;
оновлюються 1000 публічних та 1000 шкільних бібліотек-хабів.
"Ми вже частково розпочали впроваджувати Стратегію. Працюємо над зміною законодавства щодо контрафактної продукції. При Держкомтелерадіо створено робочу групу із залученням представників правоохоронних органів, інших міністерств та учасників ринку з метою обговорення проблематики та опрацювання вже наявних пропозицій: зміни до Закону про електронну комерцію, Закону про захист прав споживачів.
Сподіваюсь, на момент виконання заходів з реалізації Стратегії буде задіяно механізм моніторинг-контролю. Хочу наголосити, що розробка цього механізму відбуватиметься не лише за участі Міністерства культури та інформаційної політики, але й інших органів виконавчої влади. Так, у планах залучити близько 25 центральних органів виконавчої влади. Серед них: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство освіти України, Служба безпеки України і ще багато інших міністерств, злагоджена співпраця з якими допоможе в ефективній імплементації Стратегії", - зауважила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.
Запис трансляції презентації можна переглянути на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:
Немає коментарів:
Дописати коментар