Вітаємо Вас на нашому блозі! 24 лютого 2022 р. Верховна Рада ввела в Україні воєнний стан. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляє, що у зв’язку з цим всі заклади освіти здійснюють навчання в дистанційній формі.

середа, 26 жовтня 2022 р.

Методичний вернісаж

     

Сьогодні, 26 жовтня 2022 року, відбувся онлайн-семінар "Дистанційна форма організації освітнього проесу. Інтернет-ресурси. Практика використання" для педагогічних працівників закладів освіти Дальницької сільської ради. Під час семінару були обговорені питання щодо використання онлайн ресурсів, інструментів, методів і прийомів у дистанційному навчанні.

    Ми поділилися досвідом роботи з наступних питань:

    ПОЧАТКОВА ШКОЛА - "Онлайн сервіси для дистанційого навання: Google документи, Google forme, віртуальна дошка  Jambord, робота з класною дошкою онлайн" 

    ВЧИТЕЛІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ - "Використання вправ на уроках української мови та літератури під час дистанційного навчання"

    ВЧИТЕЛІ ІСТОРІЇ ТА БІОЛОГІЇ - "Використання ігрових моментів на уроках історії, біології, географії під час дистанційного навчання"

    ВЧИТЕЛУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ - "Форми і методи дистанційного навчання на уроках англійської мови"

    ПЕДАГОГ-ОРГАНІЗАТОР - "Організація виховної роботи в умовах дистанційного навчання (веб-квести)"

    СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА - "Страх. Стрес. Шляхи подолання. Рефлексія"

    Сподіваємося, що наші здобутки стануть у нагоді нашим колегам.



пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.

З Днем захисника України! З Днем Українського козацтва! З Покровою Пресвятої Богородиці!

Сьогодні, 14 жовтня, ми відзначаємо День захисника та захисниць України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Дякуємо нашим пращурам козакам за нашу країну, дякуємо героям, які сьогодні боронять кордони нашої неньки України та її цілісність й недоторканність! Бажаємо нашим захисникам та захисницям сили та твердості духу, енергії та оптимізму, добробуту та надійного тилу в родині. Молимо Богородицю про мир та щастя для України. Пам’ятаємо, що в кожному з нас живе "Сила нескоренних"!

Фотофлешмоб "Ми вдячні воїнам!"





середа, 12 жовтня 2022 р.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

❗️Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. 

❗️Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів). 

❗️Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). 

Такі справи розглядають на засіданнях суду. Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. (без урахування судового збору). 

❗️Батьки також несуть відповідальність за куріння дітьми цигарок, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років. 

❗️Отже, навіть якщо заняття проводяться дистанційно💻, присутність дитини на уроках є обов’язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини. 

❗️❗️Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання. 

❗️❗️Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою. 

❗️Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. 

❗️Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

середа, 5 жовтня 2022 р.

Фотофлешмоб "Мій домашній улюбленець"

У Всесвітній день захисту тварин наші учні долучилися до фотофлешмобу "Мій домашній улюбленець".

Домашні улюбленці – це не просто тварини, а члени сім’ї. Живі істоти роблять життя більш насиченим та цікавим. Пухнасті, хвостаті, грайливі та кумедні; коти, песики, гризуни та навіть папуги можуть подарувати свою безтурботну любов і відданість. За їх поведінкою дуже цікаво спостерігати. А скільки спільних ігор можна вигадати…

Тож виходить, що домашні тварини можуть бути і гарною компанією, коли нам сумно, і, водночас, хорошою підтримкою, коли нам важко.





вівторок, 4 жовтня 2022 р.

4 жовтня - Всесвтній день захисту тварин

Сьогодні  –  Всесвітній день захисту тварин –  день, спрямований привернути увагу людства  до прав тварин та їх добробуту, так як щодня брати наші менші опиняються на межі зникнення!

Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було ухвалено 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції у 1931 році.

Дату 4 жовтня  – обрали не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам.

В Україні відносини у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу регулюються Конституцією України, Законами України „Про тваринний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про мисливське господарство та полювання”, „Про захист тварин від жорсткого поводження”, “Про Червону книгу України” та іншими нормативно-правовими актами.

У світі є багато речей, що загрожують нашим „меншим братам”. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.
Як кожен з нас може допомогти бездомним тваринам
  • Візьміть безпритульну тварину додому. За словами експертів, такі тварини найвідданіші. Вони стануть добрими друзями на довгі роки.
  • Також кожен може підтримати дорбочинністю будь-який притулок для тварин в Україні. Більшість з них утримуються за фінансової підтримки небайдужих людей. Станьте одним з них.
  • Знайшли бездомну кішечку чи песика, а не можете  взяти? Сфотографуйте тварину і виставте фото в інтернет. Можливо знайдеться для тварини господар.
  • Перш ніж купувати тварину, зайдіть на офіційний сайт будь-якого притулку і, можливо, ви знайдете друга, якого шукаєте.

День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту братів наших менших!

Коли йтимете сьогодні додому – покорміть бездомну тварину. І не соромтеся робити це кожного дня! Для нас – це прояв милосердя, а для них це можливість вижити!

Адже, як сказав Чарлі Чаплін: «Хто годує голодну тварину, той живить свою власну душу»!

.

Тому давайте не забувати про те, що ми – одна сім’я на цій планеті і завжди пам’ятати: роблячи добру справу, дбаючи про тварин, ми допомагаємо собі!

неділя, 2 жовтня 2022 р.


 Щороку 29-30 вересня Україна і світ вшановують пам'ять жертв масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру.Під час окупації Бабин яр став спільною могилою тисяч “ворогів рейху”: циган, військовополонених, матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії, більшовицьких підпільників, заручників за дії підпільників, активістів ОУН, партизанів, футболістів київського “Динамо”. Страти тривали впродовж двох років окупації. З метою вшанування пам'яті жертв голокосту проведені тематичні  уроки пам'яті "Бабин Яр: сторінки трагедії". У шкільній бібліотеці експонувалася тематична виставка. "Що таке Бабин Яр?".              Учні та всі бажаючі можуть відвідати віртуальну  виставку за посиланням http://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52                                            та переглянути документалтний фільм: http://memory.kby.kiev.ua/film.html