Вітаємо Вас на нашому блозі! 24 лютого 2022 р. Верховна Рада ввела в Україні воєнний стан. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляє, що у зв’язку з цим всі заклади освіти здійснюють навчання в дистанційній формі.

вівторок, 30 листопада 2021 р.

Година спілкування з учнями 7 класу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

Мета якої:

1.    Сформувати уявлення про хворобу століття;

2.    Ознайомити учнів з основними відомостями про хворобу і небезпечними особливостями ВІЛ - інфекції;

3.    Виробити поведінкові мотивації до збереження свого здоров'я.               






ПАМ'ЯТАЄМО ... Голодомор 1932-1933 р.р.

        Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в нашому закладі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…» та бібліотечний урок "Запали свічку пам'яті" з учнями 5 класу. Діти ознайомилися з книгами "Голодний хліб" та " Голодомор в Україні", слухали вирізки з розповідей очевидців. в 3-9 класах пройшли виховні години: "Голодомор – біль душі і пам’ять серця", "Голод – біль душі", "Жнива скорботи". Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Учні 3-4 класів виготовляли свічки пам'яті жертв голодомору. 

Посилання на відео: Пам'ятаємо...

Пам’ятаємо кожну сторінку нашої історії…











Оформлення розмальовки-розтяжки "Разом подолаємо насилля" з учнями 3 класу в рамках акції "16 днів проти насилля"



















четвер, 25 листопада 2021 р.

25 листопада Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

    У Декларації ООН про викорінювання насильства щодо жінок, проголошеної резолюцією  Генеральної Асамблеї ООН 20 грудня 1993 року   зазначено,  що насильство  щодо жінок -  акт насильства вчинений за ознакою статі, який завдає або може завдати фізичну, психологічну шкоду, страждання жінкам,  погрози вчинення таких актів,  примус або свавільне позбавлення волі як у громадському так і в особистому житті. Термін «жінка» використовується для охоплення жінок будь – якого віку, включаючи дівчат віком до 18 років.

        Насильство проти жінок одночасно є як причиною так і наслідком гендерної нерівності. Це широко розповсюджене та поширене порушення реалізації прав людини,  головна перешкода на шляху досягнення гендерної рівності. Більшість держав, в тому числі і в Україні, включили принцип недискримінації, як це сформульовано в міжнародних документах з прав людини, у своє внутрішнє законодавство (Конституція України, Закони України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми» та інші).

        Можливо для когось першим кроком такої боротьби буде участь у акції “16 днів проти насильства”. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я це саме те місце, яке має бути затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому житті. Приєднуйтесь до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”!







З історії запровадження акції "16 днів проти насильства"

 







середа, 24 листопада 2021 р.

Планування проведення акції "16 днів проти насильства"

 Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата

Назва заходу

З ким проводиться

25.11

Просвіта «З історії запровадження акції»

Педагоги, учні, батьки

26.11

Тренінг «Толерантність врятує світ»

Учні 1 – 4 класів

29.11

Година спілкування «Стоп насилля»

 

Учні 5-9 кл.

30.11

Анкетування учнів 8 – 9 класів «Що я знаю про ВІЛ/СНІД?»

Учні 8 – 9 класів

01.12

Тренінг до Всесвітнього дня боротьби із СНІДом

Учні 7 – 9 класів

02.12

Тренінг «Небезпечні ґендерні стереотипи»

Учні 7 – 9 класів

03.12

Відеоперегляд з обговоренням

«Мої правила безпеки»

Учні 1 – 4 класів

06.12

Виготовлення книжечок з правилами безпеки

Учні 1 – 4 класів

07.12

Онлайн тренінг «Особиста цінність та безпека»

Учні 5 – 9 класів

08.12

1. Онлайн - презентація «Виховання без насильства»
2. Просвіта «Кібербулінг – що це та як це зупинити?»

Батьки



Учні

08.12

Просвіта «Кібербулінг: як захистити себе та своїх дітей від віртуального насильства?»

Батьки

09.12

Відеоперегляд з обговоренням

«Що таке торгівля людьми»

Учні 9 класу

10.12

Квест «Шукаєш роботу?

Перевір свої сили»

Педагоги, батьки, учні 9 класу

 


 

вівторок, 23 листопада 2021 р.

Інформаційні матеріали до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

 

        Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;

2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613

3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;

4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;

5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти  https://vimeo.com/464180697.

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/477933967.

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 "Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»"


Тиждень безпеки дорожнього руху

         З 15.11 по 19.11.2021 року в закладі пройшов тиждень безпеки дорожнього руху. В рамках цього тижня у 5 класі проведено інформаційні хвилинки "Безпека на дорозі, які має знати кожен". Діти переглянули цікаві відео, повторили правила дорожнього руху, дорожні знаки. Учні 9 класу пройшов цікавий урок на тему: "Безпечна дорога додому", який провела вчитель з ОБЖ Новотна Ірина Вікторівна. Учні пригадали правила дорожнього руху, подивились пізнавальні відеоролики та пограли в гру на знання знаків. У 6 класі проведено урок безпеки на тему :"Щоб не сталося біди, правил дорожнього руху дотримуйся ти". Діти переглянули цікаві відеоролики , пригадали знаки дорожнього руху. У 8класі був проведений онлайн урок на тему: "Дорожня безпека". Діти пригадали правила дорожнього руху, розгадали загадки, відповідали на запитання, переглянули цікаві відеоролики. Учні 7 класу переглянули відеоролики, розгадали кросворди, повторили правила дорожнього руху і дорожні знаки, був проведений урок на тему:"Безпека на дорозі - безпека життя".